piątek, 30 grudnia 2011

Branża którą będę obserwowałCzym się zainteresuję w 2012 roku? Zakupy na krótki czas.
Każdy ma swoje ulubione branże, w co pójdę?

Już od początku 2011 roku zacząłem się przyglądać naszym firmom tworzącym gry komputerowe. Pewnie wiele innych osób tak jak ja obserwowało wzrost akcji CDRED'u od 2 zł do blisko 10ciu przy okazji wydawania Wiedźmina II. Sama gra może nie spełniła pokładanych w niej nadziei, jednak wielu graczy uważa ją za bardzo dobrą. Zresztą nawet na zagranicznych znanych portalach potrafi zdobywać najwyższe miejsca w rankingach fabuły. Jednak mamy u siebie więcej niż tylko jedną firmę i więcej sukcesów. Sniper od City Interactice, czy Bulletstorm oraz Dead Island.


Warto zauważyć, że w najbliższym roku część z tych przebojów może się doczekać kontynuacji, wydawnictwa wypuszczą inne tytuły, czy dodadzą wersje na inne platformy. Bardzo ciekawie zapowiadają się plany związane z nowymi produkcjami od CDRED. Jednak inne wydawnictwa skuszone sukcesami pewnie też już szykują coś nowego.

Jeśli zaś chodzi o same firmy, to tutaj sytuacja nie jest różowa, co można dość łatwo sprawdzić choćby na http://www.fundamentalna.net. Jednak tego typu firmy, szczególnie młode nie mogą zachwycać pod każdym względem. Jest to mimo wszystko ryzykowna zabawa. Za plus można uznać fakt, że kurs akcji zazwyczaj ostro wzrasta już przed premierą ważnej pozycji i nawet obawiając się klapy możemy się ich pozbyć przed premierą. Nie są to zatem firmy których papiery warto trzymać w portfelu cały czas sądzę jednak, że warto o nich pomyśleć w perspektywie premiery o ile tylko początek roku będzie spokojny. Z drugiej strony branża gier i rozrywki nawet w czasie kryzysu radzi sobie nieźle, o ile wydawane gry są dobre. A jakie wy macie zdanie na ten temat?

1 komentarz:

  1. http://stolicalokalnie.pl/content/blog

    http://stolicalokalnie.pl/content/poradnik

    http://stolicalokalnie.pl/content/o-nas

    http://stolicalokalnie.pl/content/o-firmie

    OdpowiedzUsuń