Pokazywanie postów oznaczonych etykietą portfel. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą portfel. Pokaż wszystkie posty

sobota, 12 kwietnia 2014

Stan posiadania po pierwszym kwartale!

Minął pierwszy kwartał 2014 roku, pora rzucić okiem do stanu posaidania :)



Bardzo ważna chwila, wiele może się zmienić w ciągu 3 miesięcy

Tak oto minęło kolejne 3m a to już mój nawyk, że co trzy miesiące sprawdzam co u mnie na kontach piszczy :) Od blisko roku stawiam na powiększanie stanu posiadania gotówki. Wszystko jest związane z zamiarem zakupu mieszkania. Zadanie jest trudniejsze niż myślałem :/

niedziela, 30 marca 2014

stan IKE po marcu

Tragedia?



Napięcie na rynkach

Chyba nikogo nie zaskoczę, jeśli powiem, że z powodów politycznych wartość mojego portfela w ciągu miesiąca dość mocno spadła? Obecnie nie jest już tak źle jak dwa tygodnie temu, ale nadal jest gorzej niż miesiąc temu - a liczyłem raczej na poprawę poprzedniego wyniku :/ Jednak spodziewałem się większego zamieszania, jeśli zamieszaniem można nazwać sytuację na rynkach w konsekwencji na zachowanie Rosji... A jak tam u was?

niedziela, 2 marca 2014

miniony luty 2014 IKE

Minął całkiem spokojny dla mojego konta miesiąc



Napięcie na rynkach

Chyba wszyscy wiedzą co się dzieje na Ukrainie, chyba nikt z was się nie łudzi, że to nie będzie miało wpływu na giełdy. Na szczęście nie są to wydarzenia straszne osobom, które nie grają na krótko. Miejmy nadzieję, że wszystko szybko i pozytywnie się zakończy.

niedziela, 2 lutego 2014

Luty 2014 IKE

Pierwszy miesiąc 2014 roku za nami. Co w trawie piszczy?



Gdy czuć napięcie

Jakiś czas temu oglądałem serial na temat poprzedniego kryzysu. Ja z niego wyciągnąłem taki wniosek, obecny system już od dłuższego czasu jest tak mocno skomplikowany i połączony, że drobny krach na drugim krańcu świata, w kraju o którym nie słyszeliśmy może nam zrobić kuku. Nie da się też tego przewidzieć, nim my się zorientujemy będzie za późno na zażegnanie kryzysowi. Oczywiście drobni gracze mogą zdążyć wycofać się z niewielką stratą - ale nie ma po temu pewności. Dlatego, jeśli już tracisz, ale myślisz, że to jest właśnie idealna sytuacja by zainwestować ostatnie grosze podczas tej małej korekty - to się mylisz! Drobna korekta może być początkiem wodospadu... Dlatego choć obecnie widzę szanse uśrednienia, dokupienia walorów i lepszego zysku w perspektywie kilku miesięcy - to tego nie robię. Sytuacja jest zbyt niepewna.

niedziela, 19 stycznia 2014

II filar - OFE czy ZUS? a co w III filarze?

Nowy rok, czas podsumowań, idealna okazja do rzucenia okiem na OFE



Czas się zbliża

Wszyscy chyba doskonale sobie zdajemy sprawę z tego co się dzieje dookoła OFE. Oczywiście nikt nie rozumie wszystkiego, nie da się tego objąć - nie mówiąc już o przewidzeniu przyszłości. W każdym razie z każdym miesiącem zbliża się moment, gdy będziemy musieli zdecydować co zrobić ze swoimi środkami zgromadzonymi w OFE.

poniedziałek, 6 stycznia 2014

2013 za mną. Kolejny rok, kolejne plany...

To już tyle trwa :) Sam nie wierzę!



2013 za nami

Pisuje na tym bloku już dobrze ponad 2 lata. Przez ten cały czas sporo stworzyłem, równie dużo przeczytałem, komentujecie moje wpisy, a ja inne w sieci. Zapewne więcej się nauczyłem, niż nauczyłem :) Najważniejsza jednak jest wytrwałość. To dzięki temu mam sporą kwotę na lokacie, nieco akcji na IKE, notatki z wydatków na życie za ponad 2 lata. To wszystko niesamowicie przydatne rzeczy.
2012 był rokiem zmian, poszukiwania pracy, szukania swojego miejsca itp. Umowy o prace moja i mojej dziewczyny zmieniały się dość często. 2013 był rokiem stabilizacji i gromadzenia doświadczeń. 2014 zapowiada się rokiem zmian, mam już nieco doświadczeń, nieco gotówki - pora coś z tym robić :) Jest w tym nawet pewna zbieżność z tym co się dzieje u nas w kraju ^_^

niedziela, 15 grudnia 2013

Połowa grudnia - IKE i inne plany

Jeszcze 5 dni... do urlopu



Mija czas

Ostatnimi czasy nie mam wolnej chwili. To przede wszystkim zasługa pracy, nadal na zwykłej umowie(choć już na czas nieokreślony), w ramach 8h dziennie. Jednak tyle się działo, że po powrocie do domu nie miałem siły ani ochoty na nic poza partyjką World of Tanks :) Także dzieje się dużo i to jeszcze nie koniec tego wszystkiego - "nie ma to jak żyć w ciekawych czasach". Także z tego powodu mniej intensywnie przyglądam się swoim akcjom - choć na szczęście portfel staram się budować perspektywicznie. Tak to sobie przynajmniej wmawiam...

sobota, 5 października 2013

Trzeci kwartał za mną :)

Kolejny kwartał, kolejne zestawienie, aż się buźka sama uśmiecha.



Słowem wstępu

To już nałóg, co 3 miesiące loguję się na wszystkie swoje konta bankowe(w końcu pora część z nich pozamykać...), spisuję wszystko, liczę drobne w portfelu ;) i przygotowuję sobie takie zestawienie. Nawet nie wiecie jak cenne mogą tego typu dane. Oczywiście prócz tego prowadzę zestawienie kosztów, ale z niego korzystam nie bieżąco + w zestawieniu roczny. Trwa to już dwa porządne lata + pierwszy rok gdy brakowało mi dyscypliny. W tym roku może odgrzebię wcześniejsze zestawienia i zrobię sobie jakiś wykres tego wszystkiego ^_^

sobota, 3 sierpnia 2013

Co w IKE piszczy :)

Wspominałem o zamiarze komentowania stanu mojego portfela IKE w miarę regularnie :) Pora zacząć



I oby nadal było co pokazywać :)

Może zacznę jednak od szybkiego infa co tam u mnie :) Przede wszystkim Zamykam BGŻ konta z premią, od września koniec nawet z tymi 4% w dbNET więc idzie w odstawkę. W ostatniej chwili załapałem się na lokaty 4,5%/24m w Getinie - trafiła tam większość gotówki. Teraz to co odłożymy pewnie będzie od końca roku trafiać do SKOK'u Wołomin - ale to dopiero po zapowiedzianych zmianach nadzoru :)

sobota, 29 czerwca 2013

portfel po połowie roku :)

Tym razem raz dwa i przygotowałem zestawienie oszczędności :) Sam byłem ciekaw.



Sporo się ostatnio działo. Zakupiłem smartfona, później ebook readera (Pocketbook BASIC 613, jest fajny ale przyciski do przewracania stron mogłyby być na bocznych krawędziach). Spędziłem też tydzień z dziewczyną nad morzem (trafiliśmy idealnie na pogodę). Ogólnie wiele się działo, na pewno nie były to tanie rzeczy(jak na nasze dochody). Jednak zestawienie wydatków pokrywa się ze wzrostem portfela

sobota, 25 maja 2013

Krótka historia z GPW?


Małe sprawozdanie zakupu akcji GPW, nie idzie jak myślałem ;)


Zarys historii

Plan był prosty, skorzystać z okazji jaką wg mnie dawało wejście nowego systemu transakcyjnego. Przy okazji może załapać się na wzrosty z powodu dywidendy... Następnie szybko się pozbyć przy choćby 2% wzrostu i wchodzić w coś innego. Niestety nie było tak wesoło. Nie jest tragicznie, ale nie jest też źle - przynajmniej póki co ;)

niedziela, 12 maja 2013

Pierwszy kwartał 2013 roku

Spory poślizg, ale nadszedł czas by nadrobić zaległości. A więc do dzieła!



Spóźniony I kwartał

Duże zmiany w firmie, duże zmiany w mieszkaniu, do tego pogoda itp. sprawiły, że nie miałem czasu na nic. Niestety w tym także na zrobienie podsumowania za 1 kwartał 2013 roku. Od blisko dwóch miesięcy praktycznie nie miałem wolnego dni :/ Długi weekend spędziłem na remoncie pokoju(o czym przy okazji), weekendy na wyjazdach lub porządkach. Innymi słowy sporo się działo :) Sam jednak byłem bardzo ciekaw stanu moich kont, brakowało mi podsumowania kwartalnego - przyzwyczaiłem się do tego ^_^ A więc poniżej drobne zestawienie.

sobota, 19 stycznia 2013

Oszczędzanie i inwestowanie


Ostatni wpis nie wyczerpał wszystkiego czym chciałbym się podzielić


Co tam prócz tego u mnie?

Przede wszystkim praca! Po 8h dziennie, a także coś w domu - to już jednak jedynie jest z nią powiązane - programowanie itp. Do tego CityInter i kilka innych planów inwestycyjnych, a także oszczędzanie w różnej formie. To wszystko składa się na wzrost posiadanego majątku :)

niedziela, 13 stycznia 2013

Pierwszy plan roczny za mną - podsumowanie

Przyszedł czas podsumować poprzedni rok. Kilka rzeczy planowałem i jak to z nimi jest?


Jak to było rok temu?

Gdyby ktoś był zainteresowany tym jak mój portfel wyglądał rok temu, jakie miałem plany(tutaj dociekliwy czytelnik, może zauważyć czego się nauczyłem w ciągu roku), to zapraszam go tutaj: stan portfela: styczeń 2012. We wpisach o podobnej tematyce można wyszukać kwartalne zestawienia... Co nieco będzie o nich też w tabelce z liczbami.

niedziela, 9 grudnia 2012

Jak tam moje City oraz JSW?


Pora na pierwsze przemyślenia związane z moim IKE


Coś kupiłem, coś sprzedałem, coś mam, zysk zyskiem, a zabawa daje doświadczenie

Od około 4m mam konto maklerskie w ramach IKE, o którym już kilka razy pisałem. Przelałem na nie w sumie nieco ponad 3 tys zł. Tak by było za co kupować, a za razem aby w razie czego nie odczuć straty. Szaleństw nie ma, ale nie mam też nad czym płakać. Nieco więcej szczegółów poniżej

niedziela, 14 października 2012

Stan portfela na dzień 14-10-2012



Słowem wstępu...



Kilka słów, ponownie

Nadal od czasu do czasu tutaj zaglądam, choć bardzo długo zbierałem się w sobie by znaleźć chwilę czasu i napisać ten post. Ach to Diablo 3 :)

sobota, 6 października 2012

CityInter


Inwestycja, spekulacja? Zyski, pytania...

Wspominałem o zakupie akcji CityInter no i mam...

Jeśli ktoś czytał ostatnie wpisy to wie, że bawię się teraz na moim drugim koncie maklerskim IKE w BOŚ. Moim pierwszym zakupem miał być i stały się akcje firmy CityInter. Skromnie, raptem 98 akcji - ale taki był mniej więcej plan(miało być wręcz mniej). Akcji nabyłem w sumie 3 krotnie, ostateczna cena zakupu nieco ponad 19 zł. Spodziewałem się wzrostu przed styczniową premierą. Jednak nie tak szybkiego :/

poniedziałek, 2 lipca 2012

Stan portfela po II kwartale



Słowem wstępu...



Kilka słów, ponownie

Może i zaprzestałem regularnie pisać, jednak nadal interesuje się tematyką domowych finansów. Chyba najciekawszym tego elementem są kwartalne podsumowania. Nie mogłem sobie odmówić poruszenia tego tematu.

wtorek, 19 czerwca 2012

Komornik - co jak gdzie i dlaczego

A to Ci niespodzianka

Wpis na szybko, nim będę uciekał na staż. Wczoraj logując się na swoje konto w banku zauważyłem blokadę około 2 tys zł. W banku okazało się, że to komornik(w millenium średnio potrafili coś o tym powiedzieć, mBank spisał się lepiej). Było już za późno by dzwonić na Wołomin. Czemu dzwonić? Bo nic nie wiem o pożyczkach, czy innych zobowiązaniach.

wtorek, 3 kwietnia 2012

Stan portfela po I kwartale



Czas na aktualizacje tego jak u mnie z finansami, co gdzie i jak...



Słowem wstępu

Zgodnie z planem mam zamiar aktualizować portfel mniej więcej co 3 miesiące, tak by z jednej strony się nie napracować a z drugiej nie zanudzać was brakiem zmian :)