Pokazywanie postów oznaczonych etykietą średnie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą średnie. Pokaż wszystkie posty

sobota, 7 stycznia 2012

Polacy wydają najmniej

Można by powiedzieć, że na wszystko wydajemy najmniej w porównaniu z Unią.


A przynajmniej powinniśmy, o co mi chodzi?

Pamiętacie mój wpis: "Statystyka, manipulacja zarobków"? Pisałem tam o tym, jak odpowiednio przygotowane dane statystyczne potrafią trafić do odbiory wskazując coś innego niż ma to miejsce w rzeczywistości. Łatwo jest bowiem kogoś kto się nie interesuje finansami oszukać, wystarczy nie podać wszystkich informacji lub nie wyjaśnić do końca ich znaczenia.

poniedziałek, 12 grudnia 2011

Amerykańscy naukowcy udowodnili


Wpis o tym jak to powszechnie wiadomo, naukowo można udowodnić wszystko.


Tym bardziej można stworzyć książkę, która będzie potwierdzać co chcemy.

Wszyscy doskonale wiemy, że najważniejsze to inwestować w siebie, w swoją wiedzę bo wiedza to potęgi klucz. Ile jednak byście mi dali za naukowe badania, które by to miały potwierdzić? Cóż, nie jestem amerykańskim naukowcem więc na miliony nie mam co liczyć. Jednak takie badania mają miejsce, może nie dokładnie takie ale jednak. Zachęcam do zapoznania się z artykułem.

sobota, 10 grudnia 2011

Co nieco o inflacja



Kolejny ważny wskaźnik któremu nie wolno ufać.


Czym jest inflacja?

Przez inflację rozumiemy różne rzeczy, przynajmniej my zjadacze chleba. Chodzi o to samo, jednak można to sobie tłumaczyć w różny sposób. Jedni zatem powiedzą, że jest to wzrost cen w czasie. Znaczy to tyle samo, co zmniejszenie wartości nabywczej pieniądza w czasie. Podaje się ją w procentach, najczęściej w ujęciu rocznym, co nie jest najlepszym wyborem. Jednak lepiej rozumieć inflację jako spadek wartości nabywczej pieniądza, zaś wzrost cen jako tego skutek.


Skąd się bierze inflacja?

czwartek, 8 grudnia 2011

Statystyka, manipulacja zarobków


Średnie wynagrodzenie w Polsce. Czy jest się z czego cieszyć?




Skąd pomysł i pewien przykład

Zainspirowany pewnym rozdziałem z książki, o której pisałem tutaj, postanowiłem przygotować pewien poglądowy artykuł. Pewnie większość z was zdaje sobie z tego sprawę, jednak dla kogoś może to być nowe, a do tego przedstawienia graficzne zawsze działają lepiej.