Pokazywanie postów oznaczonych etykietą www. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą www. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 13 października 2013

Ten blog jest o... ? No właśnie o czym?

Podstawa sukcesu bloga - choćby pod kątem zysków :)



Jak już wspominałem, obecnie sporo czytam o tworzeniu stron - również o pozycjonowaniu

Może nim przejdę do dwóch, krótkich wniosków zadam wam pytanie. Jeśli jedynie czytacie moje wpisy - to jak sądzicie o czym one są? Finanse domowe, oszczędzanie, inwestowanie, emeryturze? A może o Blogowaniu rentierstwie i sieciach komórkowych?

Jeśli zaś prowadzisz jakiegoś bloga, to jak sądzisz o czym jest Twój blog - jesteś tego pewien? A teraz to samo pytanie zadane inaczej - o czym jest Twój blog wg google'a ? Jak sądzisz co jest ważniejsze?

środa, 28 listopada 2012

Kilka zdań o samym blogu :)


Taki wpis na szybko, coby listopad też coś miał :)


Wbrew pozorom blog jednak nie jest martwy...


Nie wiem jak was - mam tu na myśli stałych bywalców, ale mnie to lekko zdziwiło. Blog jednak nie jest martwy, może i piszę z częstotliwością raz na miesiąc ale jednak. Zaś liczba wyświetleń, zainteresowanie, komentarze, czy pytania utrzymują się na tym samym poziomie...

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Tworzysz blog, stronę? Uważaj! cz. 2

Co to mogą nam wciskać do naszych stron

Znów zadziwił mnie wygląd mojej strony

Swego czasu byłem niemiło zaskoczony, gdy na swojej stronie zobaczyłem reklamę - jak się później okazało, pochodziła ona z "darmowego" chata widniejącego swego czasu na blogu. Dla odświeżenia przypomnę

czwartek, 28 czerwca 2012

A tak poza tym to też coś się dzieje

Dokładnie, od czasu zaprzestania regularnego zamieszczania postów ciągle coś się dzieje.

Finanse nadal są mi bliskie!

Zaprzestałem pisania, nawyków jednak nie zmieniam. Nadal skrzętnie notuję wydatki, chcę wiedzieć ile na co wydaję, gdzie wydaję, ile teoretycznie w każdej chwili mogę dodatkowo zaoszczędzić rezygnując jedynie z przyjemności.

wtorek, 10 kwietnia 2012

To już jest koniec i ...

Niestety(stety) ale to nie żart

Jeszcze w trakcie trwania świąt postanowiłem zakończyć pisanie. Stąd też brak cotygodniowych wpisów.

niedziela, 1 kwietnia 2012

Podsumowanie: marzec 2012


Dziś dzień gdy można powiedzieć wszystko, ot choćby kończę pisać ;p





Jednak nim to nastąpi pora na kolejne podsumowanie miesiąca. Jest co podsumować więc czemu nie.

Systematycznie zmniejszam liczbę wpisów tak by mniej ambicjonalnie do tego podchodzić. W sumie myślałem nawet o usunięciu licznika odwiedzin i wykresu. Nic mnie tak nie motywuje do napisania czegoś gdy widzę dołki na wykresie :) Powstało 17 wpisów, pojawiło się około 70 komentarzy, drobne zmiany w ustawieniu gadżetów w bocznej listwie. W sumie kosmetyczne zmiany. Ogólnie wszystko się raczej rozwija.

wtorek, 7 lutego 2012

Nowości i zmiany,


Blog się powoli rozwija, zresztą nie tylko on.




Zacznijmy może od reklam... Start ContentStream

Oto zapewne nowość dla części z was, przynajmniej na moim blogu. Jest to "reklama", która ma aspiracje być czymś więcej. W zamyśle autorów ma to być sposób na promowanie blogów, czy też stron zawierających spore ilości artykułów. Reklama bowiem prezentuje odnośniki do artykułów, lepiej lub gorzej powiązanych z tematyką naszej strony. Dzięki temu jeśli czytelnicy zadowoleniu lub nie waszym wpisem mogą przeskoczyć na coś ciekawego. Faktycznie uważam to za dobry pomysł, ciekawe tylko jak z zainteresowaniem samych czytelników? To okienko zawita na stałe w każdym moim poście na jego końcu.

środa, 1 lutego 2012

Podsumowanie: Styczeń 2012


Uff to już ponad 2 miesiące... Czas na kolejne podsumowanie.




Szybkie podsumowanie stycznia, drugiego pełnego miesiąca.

Był to miesiąc pod znakiem pracy zawodowej. Praktycznie cały miesiąc przepracowałem, a mimo tego liczba wpisów jest w pełni zadowalająca, 26 wpisów to przyzwoity wynik.

W samym blogu niewiele się zmieniło, drobne korekty pozycji pewnych elementów. Dziś jednak myślę wymienić AdTaily - które trafi na blog o książkach. Prócz tego raczej nic się nie zmieni. Teraz jednak z racji większej ilości czasu myślę kontynuować przeglądanie starych wpisów i ich lifting. Dodany miesiąc temu element jakim jest mapa bloga cieszy się niewielkim zainteresowaniem sądzę jednak, że z czasem nabierze większego znaczenia. Póki co, mi się bardzo przydaje przy okazji linkowania własnych wpisów.

środa, 25 stycznia 2012

ACTA = Kasa, Wielka Kasa!


W sumie od dwóch dni myślałem o napisaniu czegoś na ten temat.





Odkładałem to z powodu mojej ignorancji? Czym bowiem jest ACTA?

Dla tych którzy od razu chcą wpisać komentarz, od razu powiem nie jestem za ACTA, ale jestem za uszczelnieniem praw autorskich i własności intelektualnych w internecie, resztę zapraszam do przeczytania wpisu gdzie może się z tego wytłumaczę.

wtorek, 24 stycznia 2012

1 mln zł, być rentierem - bezcenne


Każdy chciałby być rentierem, czy Ty o tym już myślałeś?



Co w tym słowie działa tak magicznie?

Cóż, rentier czyli powiedzmy osoba która nie musi zarabiać by się utrzymać. Rentier ma zatem na tyle pasywnych dochodów by pozwalały mu żyć na danej stopie teoretycznie w nieskończoność. No właśnie to magiczne słowo "teoretycznie", możemy mieć miliardy na koncie, to jednak nie da nam pewności ich bezpieczeństwa więc nie jest to odpowiedź na rozwiązanie wszystkich problemów. Jednak z bardziej realnej strony nie jest to tak odległe i wyimaginowane pojęcie.

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Nowe początki

Od kilku dni nosiłem się z pewnym pomysłem.

Uważni czytelnicy pewnie zauważyli pewne wzmianki...

Prócz dodania mapy wpisów na tym blogu, co już zaowocowało kilkoma odwiedzinami tej podstrony(z tego powodu nie jest na końcu listy, którą ustalam właśnie wg liczby kliknięć), ostatnio dodałem się do zagranicznego rankingu stron. Pewnie część z was zauważyła na samym dole prawego bocznego menu taki właśnie malutki banerek. Jestem ciekaw kiedy pojawię się w ich spisie. Na jakiś szalony napływ nowych czytelników nie liczę, jednak zawsze warto spróbować. Pewnie pojawi się tak jeszcze kilka podobnych banerków, jak znajdę chwilę czasu. Ostatnio także sporo udzielam się na innych blogach, mówiąc prawdę licząc także na zwabienie nowych osób :).

To jednak nie wszystko

czwartek, 5 stycznia 2012

Przewodnik (mapa bloga)

Kolejny stały element strony


Powstała mapa bloga, może się komuś przyda :)

Wspominałem, że szykuję coś nowego na bloga, może to nic wielkiego jednak element który niektórym osobom może się przydać. Przede wszystkim wszystkie posty w jednym miejscu, do tego podzielone na pewne podgrupy. Szczególnie nowi czytelnicy zainteresowani jakimś zagadnieniem będą mogli łatwiej przejrzeć interesujące je tematy.

czwartek, 22 grudnia 2011

Tworzysz blog, stronę? Uważaj!

Dziś krótki wpis o tym z czym także wiąże się własne www.


Był już wpis o moich doświadczeniach, a teraz zonk

Jakiś czas temu od jednego z czytelników(który jak będzie chciał to pewnie wspomni o tym w komentarzu) wysłał zapytanie jak mi się podoba reklama AdKontekst. Oczywiście raz dwa odpisałem, że jeszcze nic na ten temat nie mogę powiedzieć, bo takowej nie mam. Choć w nowym roku, w wolnej chwili o tym pomyślę. Jednak on nie dał za wygraną, i pisze, że przecież mam ich reklamy po lewej stronie. Oczywiście u mnie usta w banana, fajnie to już moją stronę z innymi mylą. Jakie zatem było później moje zdziwienie, gdy zobaczyłem "moją" stronę.

wtorek, 6 grudnia 2011

Kilka doświadczeń na temat bloga


Rozwinięcie podstrony "O Blogu", a także nieco więcej "O mnie".



Skąd pomysł na ten blog?

Tak to już jest, można zdobywać wiedzę teoretyczną o wszystkim. Gra na giełdzie, lokaty, życie czy tworzenie stron www. Jednak dopóki sami nie spróbujemy to ta wiedza jest bardzo niepełna. Postanowiłem napisać co nieco o moich doświadczeniach po 3 tygodniach pisania.

Zaczęło się od szukania pracy. W Krakowie nic tylko ogłoszenia dla programistów, tych z php nie brakuje. Więc postanowiłem się nieco dokształcić. Niby na studiach było o tym co nieco, to znaczy o programowaniu, ale to dość blisko. Znam jednak siebie i wiedziałem, że takie proste czytanie nic nie da. Potrzebny był jakiś głębszy cel. Ponieważ od dawna czytałem sporo blogów o inwestowaniu i finansach, to miałem punkt zaczepienia. Wybrałem blog w tej domenie, ponieważ ich liczba przeważała wśród tych które czytałem, więc nie zaczerpując innej opinii stworzyłem własny właśnie tutaj. Pierwsze wpisy i początkowy szablon były robione bez zastanowienia. Jednak lubię się uczyć tak więc zacząłem czytać.

Co się może przydać?

Nie ma większego problemu aby w internecie znaleźć sporo materiałów o tym jak tworzyć stronę, czy też bloga. W końcu tworzymy to nie tyle dla siebie co dla możliwości interakcji z innymi warto zrobić to tak, by czytelników było wielu. Jak zatem ich przyciągnąć, jak ich nie zrazić przy pierwszej wizycie? Do tego technologia zmienia się cały czas i trzeba być w miarę na bieżąco.

Zacząłem więc czytać. Nie tylko inne strony w poszukiwaniu natchnienia ale też publikacje tematyczne. Aby niczego specjalnie nie reklamować jak lepsze wymienię kilka:

  • Arkadiusz Podolski - przydatne narzędzia pozycjonera.
  • Aleksander Czech - Jak stworzyć skuteczną stronę www?
  • Tomasz Urban - RSS dla blogerów.
  • Anna Grabka - Wykorzystaj potęgę artykułów!
  • Herzberg Andrzej - Google AdSense. Poznaj sekrety Google
Pierwsze pozycje są darmowe, można je pobrać ze strony ZłoteMyśli.pl, ostatnią zaś z zarabianie-na-blogu.pl. Ostatnia pozycja jest płatna, choć można pobrać darmowy pierwszy rozdział. Nie ma sensu mówić, że to są pozycje które trzeba przeczytać. Po prostu trafiłem właśnie na nie i uważam, że czas spędzony na ich przeczytanie nie poszedł na marne. Mogę jedynie narzekać, że zacząłem najpierw od strony a nie od publikacji.


Moje skromne doświadczenia.

Jeśli zatem myślisz o stworzeniu czegoś własnego, polecam najpierw poczytać. To nie trwa tak długo, i pozwoli zdecydować się w którą stronę kierować swoje zainteresowanie. Ja ponieważ, sam blog nie jest moim celem czytam wszystko na co natrafię, jedne rzeczy interesują mnie mniej, inne bardziej. Wszystkie zaś są ważne i mogą rozwiązać wiele problemów, nim te się pojawią.

Reklamy, oj temat rzeka. Na ogromnej większości stron są obecne. Spora część z nas blokuje je z poziomu przeglądarki(w tym ja sam!). Na pewni nikt nie lubi w nie klikać, choć często to co się znajduje na ich końcu nie jest niczym złym, ot taka już ludzka natura o której wspominałem już nie raz. Można też spotkać się z opinią, że na blogach reklam nie powinno być, bo one nie służą zarabianiu. Cóż moje zdanie jest odmienne. Nie chodzi tu nawet o zysk, po prostu jeśli się coś jednak uda zarobić, można to wykorzystać na własną domenę, która podnosi prestiż bloga. Nie mówiąc już o wykupieniu miejsca pod własną stronę. A czy trzeba płacić za to z własnej kieszeni jeśli można przynajmniej częściowo pokryć te koszty z reklam? Mnie zresztą one interesują z innego powodu. Mając je na stronie człowiek chcąc nie chcąc się o nich czegoś uczy. Wspomniałem już, że to jest głównym celem powstania tego bloga. Dzięki tematyce strony pogłębiam także wiedzę o finansach a to na pewno wyjdzie mi na dobre, bo najlepiej sprawdzić swoją wiedzę próbując ja przekazać innym. Zdobywam także wiedzę o tworzeniu stron zarówno od strony technicznej, ale też o ich możliwościach, wadach, pozycjonowaniu, także o wygodzie użytkowania. Taka wiedza na pewno nie zaszkodzi, biorąc pod uwagę rozwój tej branży. Zresztą jeśli wytrzymam z pisaniem do końca tego miesiąca, to pewnie dodam jakąś inna reklamę, aby mieć porównanie.

Podsumowując, jeśli planujesz tworzyć stronę, czy to pierwszą czy kolejną. Dobrze zastanów się nad jej celem a później zaplanuj wszystko tak by już jedynie dodawać do niej nowe treści. Dużo trudniej jest przebudowywać nawet 20 podstron, jeśli chcemy zachować jakiś wspólny motyw czy wygląd. Dobra strona to podstawa, nic tego nie jest w stanie zastąpić. Jeśli macie jakieś ciekawe publikacje z którymi warto się zapoznać dodawajcie je w komentarzach, z chęcią się zapoznam.

Mała rada, jeśli nie używasz, to zacznij stosować poniższe znaczniki, potrafią polepszyć zarówno wygląd wpisów, jak również poprawić ocenę naszej strony przez wyszukiwarki.

  • < em> coś ważnego< /em>, < strong>coś ważniejszego< /strong> - konkurencja dla wszystkim dobrze znanych < b>, < i>, te polecenia nie tylko zmieniają sposób wyświetlania, ale niosą też informację o znaczeniu słowa, strong jest ważniejsze niż em.
  • Indeksy< sup> górne < /sup>< sub> dolne < /sub> - niby nic wielkiego, a o ile lepiej wyglądają w ten sposób zapisane jednostki powierzchni.
  • Cytat o nazwie lub autorze(< cite>< /cite>), oraz treści objętej znacznikami < q>< /q>, bez potrzeby stosowania "", - i już nie trzeba się martwić o jednakowy wygląd cytatów.
  • < abbr title="na przykład" lang="pl"> np. < /abbr> - a tak powinno się objąć na stronie każdy skrót, najwygodniej mieć zestaw stosowanych skrótów, i je po prostu kopiować.
  • < acronym title="Akademia Górniczo-Hutnicza" lang="pl"> AGH < /acronym> - analogicznie jak skróty tworzymy akronimy, czyli w uproszczeniu nazwy powstałe z pierwszych liter nazw.
  • < dfn> Słowo Definiowane < /dfn> - w ten sposób tworzymy zaś słowa definiowane, aby czytelniej je eksponować, czy łatwiej się do nich odwoływać.
  • Obramowanie,
    Opis < fieldset>< legend>Ładna Tabelka z opisem< /legend>< /fieldset>
    - legend musi następować bezpośrednio po fieldset
Mam nadzieję, że to zachęci kilka osób do dopieszczania swoich artykułów, a także do zgłębiania wiedzy :)