Pokazywanie postów oznaczonych etykietą telefon. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą telefon. Pokaż wszystkie posty

piątek, 3 lutego 2012

Karta, mix czy może abonament?

Druga część wpisu o tym jak dobrać sobie abonament i wybrać telefon. Tym razem drobna analiza typów ofert.


Wiemy już, że telefon w abonamencie to często pułapka, a sam abonament?

Chyba wszyscy wiedzą jakie obecnie mamy podstawowe typy ofert dzięki którym można dzwonić z komórek. Przed-płacone(prepaid) powszechnie zwane ofertami na kartę, po-płacone(postpaid) czyli abonamenty oraz MIX, czyli wariacje tych dwóch. Śmiem twierdzić, że każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, postaram się je nieco wypunktować.

czwartek, 2 lutego 2012

Telefon komórkowy na umowę?



Z pracą się rozstałem, jednak nieco doświadczeń zdobyłem, mogę się więc podzielić.





Czy przepłacasz za abonament? Czemu to robimy?

Temat jest dość długi więc może bez zbędnego opisywania(przynajmniej na początku). Do wyboru mamy zazwyczaj dwa rodzaje umów, z telefonem lub bez, te pierwsze zazwyczaj na 24 miesiące, drugie na 12 miesięcy. Drobna analiza cen przy abonamentach: dwa najniższe to odpowiednio 19 lub 29 zł, za 120 minut do wszystkich sieci. W skali dwóch lat daje to wydatek rzędu 456 zł, lub 696(o 240 zł więcej w przypadku oferty z telefonem). Pomińmy drobne różnice między ofertami, zajmijmy się telefonami. W abonamencie możemy wybrać telefon za złotówkę, na przykład nokię 2700, jej wartość to nie więcej jak 190 zł na allegro(tracimy 50 zł). Można się jednak pokusić o coś lepszego, bardzo popularny jest Samsung S5610 w cenie 199 zł, na allegro kosztuje on od 250 do 300 zł za nowy model z 2 latami gwarancji. Jaki zatem z tego zysk? Dla S5610(niczego sobie telefon), dopłacamy 199 zł w abonamencie, i dodatkowe 240 zł do abonamentu względem oferty bez telefonu. Jesteśmy stratni 50(gdy wybierzemy telefon za złotówkę), lub do 200 zł dla czegoś lepszego.