Zmiany we wpisach 18 I

Ponieważ część moich wpisów ma formę artykułów, a dane w nich zawarte się zmieniają czasem będę zmieniał ich treść. Niekiedy potrzeba też po prostu dodać jakąś istotną uwagę, której zabrakło, tutaj będą pojawiać się o tym informacje.


We wpisie: Czy warto zastanowić się nad IKZE? dnia 18-01-2012 dodałem akapit:

Dodatek 18-01-2012, Opłaty

Mamy nowy rok i pierwsze grzybki zwane IKZE, instytucje nie popisały się ofertą. Póki co po prawdzie nie ma w czym wybierać. Nie powinno to dziwić, IKZE od początku nie przypadło do gustu recenzentom. Teraz mamy kolejny powód do wystawienia negatywnej opinii. Dla osoby o przeciętnych dochodach która wpłaca limit na IKZE oszczędność na podatku wyniesie około 250 zł, śmieszne jest jednak, że połowę z tej kwoty zjedzą opłaty! Opłaty pobierane od wpłaty, za zarządzanie, często też ubezpieczenie wynoszą często około 10% wkładu. Jeśli więc nie będziemy dobrze obracać tak zgromadzonymi środkami znika sens tworzenia IKZE dla zmniejszenia podatku. Pozostaje jedynie sprawa zmniejszenia stopy oprocentowania, ale o tym pisałem powyżej.

We wpisie: Oszczędzanie na telewizji dnia 07-01-2012 dodałem akapit:

Szykują się zmiany

To jeszcze nie rewolucja, ale już jakieś pomysły jak ludzi podwójnie opodatkować. O co chodzi? Prawie na pewno nie ma szans by abonament był płacony wraz z rachunkiem za prąd, czyli tak jak to można przeczytać za posiadanie gniazdka elektrycznego. Jednak w jakiś sposób trzeba poprawić jego ściągalność, prócz kampanii w telewizji i rozsyłania kolejnych listów z kwotami do zapłaty przez zalegających jest nowy pomysł. Będą poszukiwani nowi abonenci na podstawie choćby umów z innymi dostawcami. Oczywistym jest, że jeśli ktoś odbiera telewizję za pomocą dekodera powiedzmy na to polsatu to ma telewizor i możliwość odbioru telewizji naziemnej. Takie osoby z automatu mają podlegać do grupy osób płacących. Można iść dalej, kupiłeś telewizor lub radio na fakturę? Mieszkasz w bloku i masz kablówkę? Szybciej im idzie wymyślanie nowych pomysłów na płacenie, niż tworzenie cyfrowej telewizji naziemnej...

We wpisie: 6-latki, eMyto i do refundacji NFZ dnia 05-01-2012 dodałem akapit:

Sytuacja się rozwija!

Trwa przepychanka między związkami lekarzy a rządem. W pełni popieram lekarzy, trzeba utrzeć nosa władzy bo oni chyba myślą, że rządzą idiotami którzy wszystko łykają. Przecież to oni stworzyli absurdalną ustawę, i choć obiecywali jej zmiany to się nie wywiązali. Choć uważam, że w wyborach wybrano najmniejsze zło, jestem pewien braku kompetencji. Trzeba zatem ich postawić do pionu, może teraz coś zrozumieją.


Zmiany

6 latki trafią do szkoły w 2014 roku, póki co mogą ale nie muszą. Lekarze będą wyłączeniu póki co z przepisów które godzą w ich pracę. Ciekawe, że akurat teraz ukazała się opinia Unii o CSIOZ, czyli o projekt cyfryzacji służby zdrowia. Wszystko w nim idzie źle, przetargi są pisane na zbędne elementy, brak terminów itp. Dzięki temu systemowi, każdy lekarz w kraju miałby dostęp do naszej historii leczenia, i do informacji o ubezpieczeniu. Czyżby zatem rząd próbował się zasłonić zwalając winę na nas/lekarzy?


We wpisie: Stan portfela, wstępny plan na 2012 dnia 05-01-2012 dodałem akapit:

Plan na ten rok

Dzięki za wytknięcie tego braku. Faktycznie jak się ma plan to łatwiej się go wypełnia. Cóż jednak z drugiej strony plan na pełen rok to jak dla mnie dużo, po prostu wiem jak pokręcone bywa życie. Wiele się może zmienić, zarówno na plus jak i minus. Najważniejsza w tym wszystkim jest moja praca. Równie dobrze mogę tam popracować miesiąc, trzy miesiące(koniec umowy na okres próbny), do września(podjęcia pracy jako nauczyciel), lub z rok... Moja druga połówka ma łatwiej, w pracy idzie jej dobrze, w gruncie rzeczy też się jej podoba, jest szansa na kolejny awans w tym roku. No ale miało być o planach :) Liczę na powiększenie portfela co najmniej o 50%, czyli 13 tyś zł, taką kwotę spokojnie powinienem być w stanie odprowadzić. Jest szansa by ten wynik był o połowę większy czyli 20 tyś zł, zaś podwojenie wartości portfela to chyba górna granica, choć też realna. Wiadomo wiele zależy od giełdy, jak i najbliższego roku. Jednak 40 tyś zł na koniec 2012 roku to cel minimum, choć biorąc pod uwagę podział portfela nawet 25% środków będzie w jakiś sposób zamrożona.We wpisie: Wisieńka odnośnie kart dnia 20-12-2011 dodałem akapit:

Liczba kart

NBP opublikował bardzo ciekawe dane odnośnie liczby kart kredytowych. Pod koniec 2009 roku mieliśmy ich blisko 11 mln sztuk, zaś liczba transakcji kartami wyniosła wówczas niespełna 49 mln. Od tamtego czasu liczba kart systematycznie spada, choć ilość transakcji jest obecnie większa i wynosi ponad 52 mln. Jednak z rynku w tym czasie znikło prawie 3 mln kart! Ogromna część kart wydanych przez banki nie byłą w ogóle używana, choć te osoby raczej płaciły za nie opłaty. Zatem można śmiało powiedzieć, że z naszą świadomością na ten temat jest co raz to lepiej. Mniej zbytecznych wydatków na rzeczy których nie używamy, a z drugiej strony więcej z nas ufa i korzysta z takich kart.


We wpisie: Kilka doświadczeń na temat bloga dnia 11-12-2011 dodałem akapit:

Mała rada, jeśli nie używasz, to zacznij stosować poniższe znaczniki, potrafią polepszyć zarówno wygląd wpisów, jak również poprawić ocenę naszej strony przez wyszukiwarki.

 • < em> coś ważnego< /em>, < strong>coś ważniejszego< /strong> - konkurencja dla wszystkim dobrze znanych < b>, < i>, te polecenia nie tylko zmieniają sposób wyświetlania, ale niosą też informację o znaczeniu słowa, strong jest ważniejsze niż em.
 • Indeksy< sup> górne < /sup>< sub> dolne < /sub> - niby nic wielkiego, a o ile lepiej wyglądają w ten sposób zapisane jednostki powierzchni.
 • Cytat o nazwie lub autorze(< cite>< /cite>), oraz treści objętej znacznikami < q>< /q>, bez potrzeby stosowania "", - i już nie trzeba się martwić o jednakowy wygląd cytatów.
 • < abbr title="na przykład" lang="pl"> np. < /abbr> - a tak powinno się objąć na stronie każdy skrót, najwygodniej mieć zestaw stosowanych skrótów, i je po prostu kopiować.
 • < acronym title="Akademia Górniczo-Hutnicza" lang="pl"> AGH < /acronym> - analogicznie jak skróty tworzymy akronimy, czyli w uproszczeniu nazwy powstałe z pierwszych liter nazw.
 • < dfn> Słowo Definiowane < /dfn> - w ten sposób tworzymy zaś słowa definiowane, aby czytelniej je eksponować, czy łatwiej się do nich odwoływać.
 • Obramowanie,
  Opis < fieldset>< legend>Ładna Tabelka z opisem< /legend>< /fieldset>
  - legend musi następować bezpośrednio po fieldset
Mam nadzieję, że to zachęci kilka osób do dopieszczania swoich artykułów, a także do zgłębiania wiedzy :)


Trwają powolne prace przy edycji wpisów, zwiększające ich przejrzystość i spójność.