Pokazywanie postów oznaczonych etykietą prowizje. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą prowizje. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 23 czerwca 2013

Konta w bankach - porządki cd

ile sklep płaci za nasze karty

Jak bardzo gwiazdki mogą być upierdliwe :) Historia prawdziwa




To będzie bardzo krótki wpis

Jestem w trakcie zmniejszania liczby kont w bankach, ale akurat nie o tym bezpośrednio miałem zamiar napisać. Czasem człowiek myśli, że coś rozumie i prawie ma rację :) Szczególnie gdy chodzi o "słówka". Zapewne większość z was kojarzy konto z premią w BGŻ, jakby się nie nazywało nawet przy obecnych warunkach (płatności kartą za min. 500 zł w ciągu okresu rozliczeniowego) jest ono warte utrzymania - później się zobaczy :] Miałem jednak bardzo ciekawą akcję z tym bankiem ^_^

sobota, 31 marca 2012

Mijający tydzień moim okiem



Minął kolejny tydzień czas na garść starych newsów.



Dziś wyjątkowo w sobotę, jutro bowiem będzie najlepszy dzień na zamieszczenie zestawienia za ubiegły miesiąc

Ekonomicznie

Ponownie emerytury. Odbyło się głosowanie w sprawie referendum - popieram opinie, że tak postawione pytanie nie ma sensu. Każdego dnia można natknąć się na kilka wywiadów w których porusza się temat emerytur, gryzie się go z każdej strony. sam zresztą niedawno prezentowałem link do programu z TVP 1 na tema temat. Ciekawe jest jednak to, że przy odrobinie szczęście można usłyszeć coś ciekawego.

piątek, 16 grudnia 2011

Wisieńka odnośnie kart

ile sklep płaci za nasze karty

Komu opłaca się płacenie przez nas kartami?




Szykują się zmiany od połowy roku

Właśnie przeczytałem skrót artykułu z "Dziennik Gazeta Prawna", przedstawiony na Onecie. Co zatem ciekawego tym razem? Teoretycznie nic co by nas mogło zainteresować. NBP uważa(słusznie), że prowizje pobierane przez Banki od naszych zakupów kartami płatniczymi są za duże. Obecnie należą do największym w Europie, a nie jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o dochody.

wtorek, 13 grudnia 2011

Karty płatnicze


Hehe a co Ty byś zrobił gdybyś w sklepie usłyszał: "Pańska karta nie działa"?


Karta płatnicza jest środkiem płatniczym - o ile działa!

Tak niestety w przeciwieństwie do gotówki, zdarzają się sytuacje gdy kartą nie zapłacimy, pół biedy jeśli inna karta zostanie przyjęta, lub mamy gotówkę. Co jednak zrobić w przypadku gdy nie mamy tyle szczęścia?


Awaria...