poniedziałek, 23 stycznia 2012

Leasing internetu w mBanku

Darmowy internet przez rok, do darmowego konta?Jak to działa?

Promocja trwa już od jakiegoś czasu, dziś jednak po tym jak otrzymałem kolejną broszurkę na pocztę postanowiłem się zagłębić w gwiazdki i tekst drobnym maczkiem. Jeśli zatem

  • w 2011 roku nie posiadałeś konta w mBanku,
  • złożysz wniosek o konto,
  • podpiszesz umowę z P4(play, na czas nieokreślony),
  • podpiszesz umowę leasingową na modem(wynajęcie modemu za opłatą miesięczna - 0 lub 35zł, na czas 12 miesięcy),
wówczas otrzymasz możliwość korzystania z internetu za darmo pod warunkiem spełnienia kilku rzeczy:
  • między 4 a 7 miesiącem będziesz płacił kartą za minimum 100 zł(dzięki temu koszt prowadzenia konta to 0 zł),
  • zaś od 8 do 12 miesiące dodatkowo na konto będzie wpływać 1,000 zł.

Sam internet

Tutaj pojawiają się pierwsze przeszkody, zasięg usługi jest ograniczony! Wypadałoby najpierw sprawdzić na mapce zasięgu(dostępna na stronie jak i punktach play) czy damy radę korzystać z internetu(bardzo ważne, zaznacz w czasie szukania opcję zasię w budynku - bo łatwo się przejechać). Następna sprawa to limity, 3GB danych miesięcznie to dużo do przeglądania internetu, wysyłania poczty czy nawet grania on-line. Jednak jest to bardzo mało do ściągania plików. Czyli raczej sprawdzi się to jako internet do urządzeń mobilnych niż zastępczo w domu.

Pozostałe kruczki

Po roku modem zwracamy, bo to leasing i trzeba o tym pamiętać. Choć nie szukałem zbyt głęboko na pewno poniesiemy jakąś karę umowną w przeciwnym przypadku. Bardzo ciekawie brzmi też zapis, o opłacie leasingowej. Wynosi ona 35 zł, bank płaci ją za nas o ile spełnimy warunki, jeśli jednak w 4 miesiącu nie opłacimy zakupów za 100 zł kartą, to będziemy płacić już do końca umowy!

Podsumowanie

To tyle jeśli chodzi o moje sprawdzenie tej oferty mam nadzieję, że nie pominąłem niczego ważnego, jeśli tak to komentujcie. Oferta nie jest zła, gdyby jeszcze tylko modem po tym roku stawał się naszą własnością to świeżo upieczonym studentom pewnie bardzo by przypadł do gustu. W przeciwieństwie do innych banków które rozdawały sam modem - który mogliśmy sprzedać, tutaj musimy mieć potrzebę skorzystania z oferty, a mało kto potrzebuje nowego konta i warunków do spełnienia za 3 GB internetu. W play 3 GB i tani modem to 39 zł miesięcznie, ale modem będzie nasz, daje to oszczędność ponad 450 zł. Oferta dość specyficzna i zapewne nie cieszy się takim wzięciem jak choćby lokaty anty belkowe na 8%, no ale cóż. Jeszcze tylko link do strony z ofertą oraz drugi bezpośrednio do regulaminu w pdf. W ofercie są jeszcze inne opcje, jak internet z tabletem te jednak są zdecydowanie mniej interesujące.

1 komentarz: