poniedziałek, 2 stycznia 2012

Podsumowanie grudnia 2011Jaki był grudzień dla mojego bloga i dla mnie?
Na pewno wiele się zmieniło

Przede wszystkim był to pełen miesiąc. Rozpocząłem pracę i póki co więcej czasu poświęcam jej gdyż muszę zdobyć sporo nowej wiedzy, dopiero za jakiś miesiąc będę miał więcej wolnego czasu dla siebie.


Sam blog niec się zmienił, boczne menu jest nieco inne, staram się optymalizować stronę pod użytkowników, i bardzo pomocny jest w tym google analitics. Sposób pisania się nie zmienił, nadal skaczę po różnych tematach, i staram się do nich dodać coś od siebie a nie tylko odtwórczo wklepywać literki.

Nieco planów na styczeń mam, na pewno dodam jednostkę AdTaily i zobaczę jak z nią będzie szło, póki co reklamy to zabawa, i zysków z nich nie ma. Tak samo jeśli chodzi o stronę, póki co blog jest świeży, PageRank 0 i mało osób trafia do mnie z wyszukiwarek, za jakiś czas powinno się to zmienić. Do tego momentu chcę mieć już nieco wpisów, nieco je uporządkować by łatwiej było się w nich odnaleźć, ale o tym jutro.


Nieco statystyk

Najchętniej czytane posty w grudniu to:

Źródła wizyt w grudniu

Jeśli chodzi o słowa po których ludzie do mnie trafiają to króluje Kamis :)

 • Organizer Kamis (itp)(90 wizyt)
 • Świadomiej o finansach i życiu(60 wizyt - czyli osoby które trafiają tu dzięki zapamiętaniu nazwy)

Goście

Jeśli zaś chodzi o samych odwiedzających, to 2113 z Polski, 479 z Niemiec i 164 z USA. W sumie 3,5 tyś odwiedzin, byłoby więcej gdybym miał możliwość pod koniec miesiące pisać regularnie. Choć Chrome ponoć pobił na świecie Firefoxa, to nie u mnie. 53% z was korzysta z Firefoxa, z Opery 19, IE 16 i dopiero 9% z Chrome. Cóż Chroma nie polecam z powodu jego polityki zbierania o nas infomracji jak już lepiej się zainteresowąć jego wersją pod nazwą Iron. Z windowsa korzysta 93% z was, 5% z Linuxa, reszta 1%.

Na koniec wykres z google. Dla niektórych będzie to okazja do porównania moich osiągnięć ze swoimi, dla innych ciekawostka. Jak uważacie, która z danych powinna być najważniejsza do poprawy?

4 komentarze:

 1. Widzę, ze zacząłeś korzystać z google analytics. Bardzo dobrze ;)

  Po pełnym miesiącu, ja również będę robił podobne podsumowania...
  Co mi się rzuca w oczy:
  - masz ogromny wskaźnik odrzuceń (w sumie wpływ tu mógł mieć ten obrazek Kamis) musisz nad nim popracować, jeśli chcesz wstawić reklamy i mieć z tego cokolwiek. Zresztą nie o same reklamy chodzi, ale o liczbę odsłon swoich wpisów. Jeśli zmniejszysz wskaźnik odrzuceń to zarazem zwiększysz ilość stron/odwiedziny.

  Do mnie również najwięcej ludzi trafia poprzez http://blogifinansowe.blogspot.com.

  Tyle ode mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zmniejszyć wskaźnik odrzuceń? Między innymi linkując w jednym wpisie swoje poprzednie powiązane z tematykę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, muszę popracować nad linkowaniem własnych stron, ale to wymaga czasu a tego ciągle brak :)

  OdpowiedzUsuń