sobota, 25 maja 2013

Krótka historia z GPW?


Małe sprawozdanie zakupu akcji GPW, nie idzie jak myślałem ;)


Zarys historii

Plan był prosty, skorzystać z okazji jaką wg mnie dawało wejście nowego systemu transakcyjnego. Przy okazji może załapać się na wzrosty z powodu dywidendy... Następnie szybko się pozbyć przy choćby 2% wzrostu i wchodzić w coś innego. Niestety nie było tak wesoło. Nie jest tragicznie, ale nie jest też źle - przynajmniej póki co ;)

Może wykres powie więcej niż ja :)


Jak widać pierwsze trzy zakupy miały miejsce w niewielkich odstępach(co raz bardziej dociera do mnie, że to błąd), jednak delikatne wzrosty zachęcały mnie do zakupu i zgarnięci w tydzień lub dwa tego co za rok dają obecne lokaty... Niestety później było mniej wesoło, nowy system sprawiał/sprawia wiele problemów. Dopiero niedawno pojawiły się nowe newsy o nawiązaniu lepszej współpracy z innymi giełdami z okolicy. Do tego rozgłos problemów byłego szefa - ta niby afera, nie pomagały.

Oczywiście jest więcej za jak i przeciw


Jednak najwięcej pesymizmu pochodziło chyba z samego rynku. Niby zastój, spadki itp. Jednak GPW to "firma" zarabiająca dobrze na krótkotrwałych spadkach jak i wzrostach, najgorsza dla niej jest stagnacja... Co dało się odczuć w raportach finansowych - lepszych od oczekiwań. Do tego bedzie dywidenda już w lipcu jeśli mnie pamięć nie myli, przyznanie prawa jak i wypłata. Będzie tego 0,78 gr za akcję czyli niespełna 2%. Bardo ciekawy jest ten bardzo wysoki pik pod koniec wykresu. Około 4% pod koniec sesji, gdzie informacje ze spółki o dywidendzie były tego samego dnia ale po 18tej...

Plany

Miałem okazję sprzedać z ponad 2% zyskiem, niestety przespałem okazję, obecnie jestem jakieś 3% poniżej średniej ceny. Jednak nadal liczę na odbicie, a z drugiej strony średnio widzę w co teraz mógłbym zainwestować. Myślałem o CDP jakiś miesiąc temu - i patrząc na wykres byłby to dobry pomysł. Jeszcze 3-4 dni temu grałbym pod zbliżające się duże targi(jakieś pokazy nowych gier itp.). Dziś nie mam pomysłów :) Grać tylko pod analizy, statystyki itp. nie mam zamiaru.

A jaka jest wasza opinia? Jak wasza zabawa/gra?

6 komentarzy:

 1. Wykres to znacząco pokazuje ;) i dobrze

  OdpowiedzUsuń
 2. Plan faktycznie prosty, ale czy opłacalny? Współczesne finanse są bardzo skomplikowane, ale wykres daje nam dobry obraz. Łatwo się zorientować o co chodzi, co sprawia, że tekst jest dla nas pomocny:)
  Oby więcej takich tekstów w sieci było.

  OdpowiedzUsuń
 3. Plan faktycznie prosty, ale czy opłacalny? Współczesne finanse są bardzo skomplikowane, ale wykres daje nam dobry obraz. Łatwo się zorientować o co chodzi, co sprawia, że tekst jest dla nas pomocny:)
  Oby więcej takich tekstów w sieci było.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wykres jest klarowny i mówi o wiele więcej nam aniżeli skomplikowane analizy. Na pewno artykuł jest pomocny, dla kazdego dla kogo finanse są ulubioną dyscypliną. Nowe inwestycje i propozycje są po to aby wybrać jedną z najbardziej doskonałych dla siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja rozumiem, że można na giełdzie oszczędzić..ale ryzyko jest ogromne...Jeśli samodzielnie chcemy spoglądać na giełdę powinniśmy mieć na prawdę ogromną wiedzę...Statystyki tylko teoretycznie przynoszą możliwości, praktycznie bywa różnie..

  OdpowiedzUsuń
 6. Plan nowego systemu wygląda naprawdę obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń