wtorek, 19 czerwca 2012

Komornik - co jak gdzie i dlaczego

A to Ci niespodzianka

Wpis na szybko, nim będę uciekał na staż. Wczoraj logując się na swoje konto w banku zauważyłem blokadę około 2 tys zł. W banku okazało się, że to komornik(w millenium średnio potrafili coś o tym powiedzieć, mBank spisał się lepiej). Było już za późno by dzwonić na Wołomin. Czemu dzwonić? Bo nic nie wiem o pożyczkach, czy innych zobowiązaniach.

Ile tego?

W sumie zablokowano mi 5,5 tys zł w dwóch bankach, swoją drogą nieco dziwnie, bo w mBanku zrobiono mi debet na 3,5 tys zarówno na RORze jak i eMax Plusie. Najgorsze jest to, że konto w mBanku mam wraz z dziewczyną i tam trafia jej pensja (na konto z -2 tys na saldzie). Podczas gdy w db NET zablokowano raptem 1,8 tys z 3 możliwych.

Dziś będę dzwonił, ciekawego czego się dowiem.

Bo oczywiście póki co nie miałem ani listów ani telefonów o zaległościach, zakładając konta w bankach też nikt nic nie wspominał o wpisaniu do rejestru dłużników itp. - zresztą sieci telefoniczne które to na pewno sprawdzają również...

6 komentarzy:

 1. Ciekawe, czyżby ktoś posługiwał się Twoim dowodem...

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę długo miałem urwanie głowy z podatkami i dopiero gdy znajomy dał mi namiar na doradców z Vademecumtax odetchnąłem z ulgą. Jedyne jak mogę się odwdzięczyć tym fachowcom to polecić ich usługi http://www.vademecumtax.pl/oferta.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale to dziwne, że Ci zablokowali pieniądze na koncie bez wcześniejszego powiadomienia. Tak w ogóle można?

  OdpowiedzUsuń
 4. Oni wysyłali potwierdzenia, pod adres z dowodu i co jak co ale ja ich nie odbierałem(nie bywam tam w ogóle).

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety dwukrotnie awizowany list polecony, za potwierdzeniem odbioru w takich przypadkach uważa się za odebrany. Dziwny przepis ale tak jest. Ja się dziwię, że nikt do Ciebie nie dzwonił w tej sprawie, raczej zwykle męczą telefonami nawet po kilka razy w ciągu dnia o każdej porze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niestety prawda. Czasami można o niczym nie wiedzieć i można popaść w tarapaty.

   Usuń