sobota, 3 sierpnia 2013

Co w IKE piszczy :)

Wspominałem o zamiarze komentowania stanu mojego portfela IKE w miarę regularnie :) Pora zacząćI oby nadal było co pokazywać :)

Może zacznę jednak od szybkiego infa co tam u mnie :) Przede wszystkim Zamykam BGŻ konta z premią, od września koniec nawet z tymi 4% w dbNET więc idzie w odstawkę. W ostatniej chwili załapałem się na lokaty 4,5%/24m w Getinie - trafiła tam większość gotówki. Teraz to co odłożymy pewnie będzie od końca roku trafiać do SKOK'u Wołomin - ale to dopiero po zapowiedzianych zmianach nadzoru :)

Portfel rośnie i się zmienia

Przede wszystkim liczyłem na większe zyski z novity - cóż jak widać poniżej, załapałem się na końcówkę wzrostów - ale dobre i te ~8%. Sprzedałem 135 akcji, pozostawiłem pakiet 30 - wartości około 1 tys zł w chwili transakcji. Otrzymam od tego niezłą dywidendę ~10%(Czyli tak po prawdzie, bardziej opłacało mi się nie sprzedawać akcji, zarobiłbym dobre 10%). Novita zostanie ze mną co najmniej do następnego roku i kolejnej zapewne jeszcze większej dywidendy - może nawet do niej powrócę. Poniżej wykres z http://www.biznesradar.pl między innymi tutaj mam wprowadzony swój portfel, a do tego korzystam z ich apki na nadroida :)

Skład portfela

Tutaj zdecydowanie więcej zmian :) Poza pakietem 30 akcji novity powróciłem do City Interactive :) Wg mnie dobili do dołka i choć specjalnych powodów do wyjścia z niego nie ma, to ja jednak na to liczę - póki co nie jestem na tym jakoś specjalnie stratny. KGHM - wg mnie to co ma obecnie miejsce, to jedynie obniżka cen i kurs wróci do ponad 120 zł - taki zysk mi wystarczy :) No i totalne zaskoczenie, provident - obserwowałem ich kurs od debiutu u nas, natrafiła się okazja do zakupu(wolne środki) i jakie miłe zaskoczenie, news o dywidendzie i skupie akcji dał mi +15% w 2 dni :) Obecnie wygląda to tak jak poniżej(Nie zmieniłem niczego w kursie Novity a doliczyć trzeba +3,4 zł dywidendy). Tutaj zrzut również z radaru

Zysk

Portfel nie ma jeszcze pełnego roku, na dziś dzień mam na nim zaś 20% zysku, blisko 23% licząc dywidendę - którą otrzymam w dwóch ratach do końca roku. Porftel jednak nie był od początku wart 5 tys zł, więc można mówić nawet o większym sukcesie.

Plany

Obecnie skład portfela jest raczej mocno tymczasowy, w okolicach nowego roku planuję jego zmiany. Na pewno oczekuję mocnej korekty na CDP Red (co by nie mówić, jeszcze 2-3 raporty kwartalne bez szans na bliską dużą premierę). Tak samo Novita, może następnym razem wejdę w nią nieco wcześniej niż na miesiąc przed dywidendą. Tutaj jednak wiele zależy od zysków - dla mnie obecnie mają one tendencję spadkową. A co tam u was?

3 komentarze:

  1. Na dzisiejszy dzień to i tak dobrze, że są zyski.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zyski mogą być zawsze, czasem jedynie (pozornie) o nie łatwiej. Mimo wszystko jest to raptem tysiąc+ zł w ciągu roku :) Majątek to to nie jest :)

    OdpowiedzUsuń
  3. No Skok Wołomin ma fajne lokaty. Oprocentowanie wysokie, bo na poziomie 6,4 - 6,9%. Myślę, że żaden bank nie może nam dziś zaproponować tak atrakcyjnych warunków... Chyba, że się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu ;).

    OdpowiedzUsuń