poniedziałek, 20 lutego 2012

PP Aliro Banku

PP - czyli program partnerski w wydaniu Alior Banku kusi konkursem... Oj kusi.


Walka o klienta na wszystkie sposoby!

Od banków przywykliśmy już dostawać wszystko (nie)darmowe karty kredytowe/debetowe, promocyjne oprocentowanie(które daje 7 zamiast 6% nawet do 3m, dla środków zazwyczaj do 10 tys zł, czyli efektywnie możemy dostać całe 25 zł więcej!), groupony które dają nieco więcej ale wymagają też więcej. Mamy też cała masę akcji gdzie przy spełnieniu kilku warunków(karta do konta, kilka transakcji, utrzymanie środków na koncie, itp. itd. z każdym razem więcej i bardziej skomplikowane *(gwiazki). W ramach podziękowania za spełnienie tych wszystkich wymagań dostaniemy tani internet przez rok, lub może nawet "kawałek" modemu. Po prostu ilość ofert jest niesamowicie bogata.

Programy partnerskie

Spora część z banków ma je w swojej ofercie. Często w przeciwieństwie do ofert ograniczonych czasowo PP trwają od dawna i jeszcze potrwają. Naszym zadaniem jest tutaj jednak pozyskanie kolejnych klientów a nie zaangażowanie się samemu! Banki są w stanie zapłacić przeciętnie około 50 zł za każdą osobę która dzięki nam założy konto(z tzw. ref linka, czyli odsyłacza do strony zawierającego dane o naszym koncie w PP). Często taka osoba musi się też wykazać aktywnością na koncie, ale to już szczegóły ustalane indywidualnie przez banki. Oczywiście ciężko będzie znaleźć PP dla najciekawszych obecnie kont bankowych, jednak dla ciekawych lub mniej ciekawych nie będzie problemu.

Zachęta dla zachęcających...

Prócz samej bonifikaty pieniężnej często można liczyć na dodatkowe bonusy. Tak jak ostatnio kokos organizuje losowanie wśród grona osób które zachęcą do założenia i weryfikacji konta, tak i w przypadku PP można liczyć na konkursy. Kto zna kogoś sprzedającego kosmetyki avon zapewne słyszał o konkursach dla najlepszych sprzedawców. Dziś na skrzynkę dostałem wiadomość o takim konkursie dla osób uczestniczących w PP Alior Banku.

Nagrody, oj jakie nagrody

Dlaczego zatem o tym piszę? Sam nie uczestniczę w żadnym PP(przynajmniej póki co). Zaciekawiły mnie jednak za to nagrody w konkursie. Za pierwsze miejsce mamy skuter o wartości 4 tys zł, w sumie dla 3 najlepszych do podziału są nagrody rzeczowe o wartości wg organizatora 6,8 tys zł, na allegro ich wartość jest o jakieś 30% mniejsza. Czyli niestety nowi klienci nie są zbyt wiele warci? Czyżby do banków docierało, że osoby które się w takie rzeczy bawią robią to już ciągle i zmieniają banki jak skarpetki? A może po prostu tak mało osób udaje się w ten sposób pozyskać, że to i tak czyni koszta konkursu wysokimi? Należy jednak wspomnieć, że prócz uczestnictwa w konkursie za pozyskanie klienta dostajemy stawkę wg tabeli wynagrodzenia.

Oferta banków

Na rynku kont bankowych mamy dość sporo graczy, rywalizacja jest zatem zaciekła i nie ma oczywistego lidera(jeśli chodzi o całość oferty), każdy bank zatem stara się mieć coś co go wybija ponad innych a zarabia na reszcie. Z jednej strony na tym zyskujemy, z drugiej wypada posiadać co najmniej 2-3 konta by korzystać z optymalnych produktów. A bankom niestety bardziej się opłaca wabić nas krótkimi promocyjnymi ofertami, niż porządną ofertą kont i lokat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz