środa, 22 lutego 2012

mBank numerem 1 i nowości

Oj ruszyła się kampania reklamowa banku, codziennie nowy e-mailChcecie wiedzieć czym się potrafią chwalić banki?

mBank właśnie umożliwił swoim klientom, jedynie za pomocą dowodu osobistego dokonywanie wpłaty i wypłat w placówkach MultiBanku już od 1 grosza! Nie chodzi jednak o wpłatomaty/bankomaty a obsługę w okienku. Po prostu niesamowita oferta... Bank który reklamuje się jako internetowy ma teraz wypożyczone placówki. Można w ten sposób obracać także dolarem i euro, w przypadku wypłaty należy jedynie wcześniej umówić ją za pomocą mLinii - a wszystko za jedyne 9 zł od transakcji!

Dokładnie tak

Oferta nie jest niczym nowym ani specjalnym, bo czy przelew na konto choćby ekspresowy za 9 zł to coś ciekawego? Szczególnie jeśli będziemy chcieli wpłacić tego przysłowiowego grosza. Jedyna zaleta jest taka, że do wpłaty wystarcza dowód osobisty. Należy wspomnieć o karach za nieodebranie pieniędzy, to dodatkowe 10 zł(lub odpowiedni % dla dużych kwot).

Za kogo oni nas mają?

Jak sądzicie, kogo taka oferta może zainteresować? Kto się w ogóle może skusić takim dodatkiem? Przecież to w jawny sposób stoi w sprzeczności z powodami dla których zakładana się konto internetowe. Jedynie chyba desperat nie posiadający wpłatomatu mBanku, który danego dnia musi zrobić bardzo duży i obarczony karami przelew w przypadku jego braku się na to zdecyduje. A czy wtedy nie lepiej skorzystać z przelewów błyskawicznych oferowanych przez większość banków? Może jednak mamy tak bogate społeczeństwo, że ktoś płaci po 9 zł za podejście do okienka? Dla mnie to lekki żart a wręcz kpina.

Jednak mBank to nr. I

Tak, tak, nadal mBank jest powszechnie cenionym bankiem! Jak się dowiedziałem z kolejnej porcji spamu, mBank został wybrany przez internautów w plebiscycie Złoty Bankier, w kategoriach:

 • Najlepsze konto osobiste dla internauty,
 • Najlepsza bankowość mobilna.
 • Najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy internetowego.
Tutaj można zobaczyć odpowiednią stronę. Warto poświęcić na to chwilę by się przekonać, że najważniejszy jej aspekt to reklama! Informacji o zajętych miejscach praktycznie brak, wybrane kategorie wymienione najmniejszą czcionką, bez specjalnego wyróżnienia. Ot okazja do zareklamowania się. Warto też zauważyć to o czym wspominałem w poprzednim wpisie czyli brak nagród za takie rzeczy jak konto oszczędnościowe czy inne korzyści prócz wygody korzystania z konta. Ile można się reklamować odgrzewając stare kotlety i ściągając do siebie klientów jedynie dla konta(co też się wykrusza po wprowadzeniu opłat).

4 komentarze:

 1. Muszą się jakoś wybielać po tym jak wprowadzili haracz za kartę płatniczą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sam się nieco głupio czuję, jadę po nich ostatnio za każdym razem jak dostaję od nich telefon lub @, cóż sami się o to proszą ale jednak... mam u nich konto(bez karty), eMaklera i w sumie z tych elementów na moje potrzeby jestem zadowolony. Jednak na giełdzie póki co się nie bawię, do życia używam konta w Millenium, więc też niewiele mam z nimi kontaktu.

  OdpowiedzUsuń
 3. "mBank właśnie umożliwił swoim klientom, jedynie za pomocą dowodu osobistego dokonywanie wpłaty i wypłat w placówkach eurobanku już od 1 grosza!"

  EUROBANKU? Z tego co wiem, chodziło o MultiBank. Czyżby dawali zarobić końkurencji? Jaki to mBank jest "przyjazny"! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mea Culpa. Oczywiście chodzi o MultiBank, nie wiem co mi tak to Euro chodzi po głowie

  OdpowiedzUsuń