niedziela, 28 października 2012

BOSSA zakupów ciąg dalszy


Piątkowy zakup akcji na IKE

Na moim koncie IKE leżały wolne środki, tak więc...

Dokładnie tak, po zakupach CityInter'u zostało mi 500 zł, postanowiłem przelać kolejne 900 zł i jakoś je zainwestować. Ponieważ od dłuższego czasu wiszą mi papiery JSW i w miarę na bieżąco obserwuję kurs tego papieru, postanowiłem się z nim związać jeszcze raz :) Ogólnie kurs akcji ma ciekawą tendencję do skakania pomiędzy 85 a 100 zł. Nawet nie łapiąc dołków i górek można było ugrać na samych wzrostach 30% w ciągu roku.

Strajki i związki

W całym tym zamieszaniu związanym ze spadkami i wzrostami ogromną rolę odgrywają związki zawodowe. Już jeden dzień strajków pozwala papierowi spaść do wartości, która wg mnie daje sporą szansę na szybkie odbicie i zysk. Przekonam się o tym niedługo, bo zarówno zbliżająca się zima(bardzo szybki start w tym roku), jak i niski kurs pozwalają mi optymistycznie patrzeć na kurs JSW w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy :) No to siup i obecnie zakładka pozycje w BOSSA wygląda tak:

Dla porównania, przy poprzednim wpisie było tak :)

A co Wy o tym sądzicie?

2 komentarze:

  1. Ładnie kolega pogrywa :). Mnie raczej nie przekonuje JSW, chociaż faktem jest, że jeśli zima się na dobre zacznie, może to dość pozytywnie wpłynąć na wyniki.
    Dodatkowy czynnik to fakt, że jesteśmy jeszcze w fazie korekty na WIG20, więc jeśli pojawią się wzrosty, to wraz z nimi może i JSW pójść do góry.

    OdpowiedzUsuń
  2. A mnie wręcz przeciwnie. :) Ja osobiście, także korzystam z IKE i jestem ich zwolenniczką. Rzeczywiście, przy odpowiednio podejmowanych działaniach można naprawdę zarobić dzięki niemu konkretne pieniądze, oczywiście mając jakąś wiedzę o sposobie ich funkcjonowania.

    OdpowiedzUsuń