niedziela, 27 października 2013

Co tam ciekawego? Nic specjalnego

Ach jak ten czas leci, jeszcze chwila i nowy rok :)Kolejny miesiąc za mną

Kończy się miesiąc, w następny weekend pewnie wspomnę o marazmie na moim IKE. A tak to nic wielkiego, lada moment kończy mi się umowa o pracę(przedłużenia jestem pewien, choć warunki jakoś specjalnie się nie poprawią). Ostatnio w wolnym czasie nawet wykonałem małe przewidywanie wyników na koniec roku - banan się na ustach malował :) Choć to jeszcze 2 miesiące już nie mogę się doczekać - choćby po to by spokojnie przelać kilka zł na IKE.

Praca

Już od 18 miesięcy w tym samym miejscu. Po drodze zmienił się jednak właściciel firmy, z tego powodu raczej nie liczę na spektakularną poprawę warunków. Po prawdzie szukałbym czegoś innego - jednak nie jest to najlepszy moment. Dziewczynie kończy się umowa za 5 miesięcy i szanse pozostania na stanowisku są około 50%. Do tego dzięki czasowi poświęconemu na naukę HTML/CSS ostatnimi czasy stworzyłem pierwszą stronę za kasę, obecnie tworzę drugą, zaś kolejne są w drodze. Przy obecnym tempie do końca roku zwrócą mi się środki zainwestowane w książki :> Do tego w pracy mam możliwość zdobycia doświadczenia, dlatego nie śpieszy mi się do zmiany stanowiska pracy.

Kolejne konta w banku?

Myślałem dość intensywnie o założeniu konta w kolejnym banku. Ta promocja 700 zł w 10 miesięcy wydaje się całkiem ciekawa. Jednak ostatecznie zrezygnowałem. Obecnie te 500-700 zł to kwota jaką mogę dostać za dobrą stronę zrobioną po godzinach w ciągu tygodnia... Zaś pilnowanie wszystkich warunków, potencjalne zmiany w warunkach itp. Do tej pory mam około 5 kont w bankach, dla tych 700 zł chyba już nie warto się bawić.
Przy okazji z mojego doświadczenia wynika wprost, że na tego typu akcje należy się decydować w pierwszej edycji - o ile więcej wyciągnąłbym z konta w BGŻ z premią gdybym z niego korzystał od pierwszego miesiąca...
Przy okazji planuję wykorzystać lokatę na start w Getin Online(tutaj mam lokaty na 2 lata na 4,5%). Z niecierpliwością czekam na zmiany w Kasach i pewnie od nowego roku w jednej z nich ulokuję nieco kasy.

Oszczędzanie

NFZ

Po założeniu swojego konta w ZIP miałem już okazję kilka razy z niego korzystać - choćby by sprawdzić placówki w okolicy świadczące dane usługi. Bardzo zaskoczył mnie więc wpis na serwisach informacyjnych wg którego, od 2015 roku każdy ubezpieczony dostanie kartę z chipem, a tam nasze dane, itp. Taki dodatkowy dowód osobisty. Dwa lata później nie będzie już papierowych recept, zaś historia naszych wizyt ma być archiwizowana elektronicznie. Dochodzą do tego rezerwacje miejsc w kolejkach online itp. Po prostu niesamowite. Jednak biorąc pod uwagę e-dowód osobisty(a raczej jego brak) jakoś źle rzutuje na powodzenie tego projektu. Do tego dowód z chipem idealnie by się nadawał do takiego zastosowania - zawsze to mniejszy koszt - no ale cóż.


A co tam u was ciekawego? Co wam się w oczy rzuciło?

2 komentarze:

  1. ciekaw jestem Twoich wyników w IKE i ich przewidywania na koniec roku, mój szef ostatnio mówił, że rok się kończy w listopadzie - zupełnie nie wiem czemu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W każdej większej firmie rok kończy się w listopadzie. To widać po ilości pracy oraz raportów, które trzeba skończyć przed grudniem;-) No ale nie ma się czemu dziwić, w końcu już niedługo świąteczny klimat;-)

    OdpowiedzUsuń