piątek, 6 kwietnia 2012

BGŻOptima i 6,5%*BGŻOptima się rozkręca, nowe oprocentowanie, choć mogłoby być piękniejRusza kolejna promocja, czy warto się skusić?

Na blogu Kamila regularne-oszczedzanie.blogspot.com, kilka dni temu pojawiła się zapowiedź nowej promocji/akcji/czegoś w banku BGŻOptima. Ponieważ mnie to również interesowało jako posiadacza konta w tym banku czekałem do dnia dzisiejszego by poznać tą nową ofertę. Cóż było warto poczekać, choć odczucia mam mieszane.

Zapewne wszyscy pamiętają sporą wpadkę banku gdy nagle ograniczył czas trwania promocji lokaty 1-dniowej z powodu zbyt dużego zainteresowania(oficjalnie bank osiągnął założoną grupę klientów). Teraz akcja powoli dobiega końca i pojawia się kolejna(po drodze były pomniejsze), tym razem celem są nie tylko nowi klienci ale także obecni którzy przypadkiem mogliby posiadać wolne środki w innych bankach.

Konto oszczędnościowe na 6,5%*

Bardzo ładne oprocentowanie prawda? Oczywiście jest gwiazdka... Takie oprocentowanie mają środki do 40 tys zł dla nowych klientów, lub dla nowych środków. Bank w nocy ze wczoraj na dziś sprawdził nasze saldo w banku na poszczególnych lokatach itp. jeśli ktoś zdecyduje się przelać dodatkowe złotówki to będą one oprocentowanie na całe 6,5%. Jednak akcja trwa około 3 miesięcy... Czyli bez szału. Jednak nie jest tak do końca źle, obecne środki na koncie będą oprocentowane na 5,8%. Trzeba uznać to za plus, chyba jedyny bank który przy okazji promocji dla nowych daje jakąś promocję obecnym... Szkoda tylko, że mniejszą.

Gdy bank robi akcje poszukiwania klientów i kusi ich modemami czy innymi gadżetami można zrozumieć dysproporcje: nowy-stary. Jednak gdy cała promocja to 1-1,5% więcej to czemu obecnych traktować o połowę gorzej? Szczególnie kiepsko to wypada gdy się popatrzy na inne banki gdzie dla nowych klientów czeka nawet 9% w neobanku(ogra do 10 tys zł, 2 miesiące, ponoć można mieć 3 takie lokaty).

Nie tego się spodziewałem

Osobiście liczyłem na coś nowego, jak się okazuje nowa będzie kampania reklamowa, zapewne jak wcześniej także na blogach. W telewizji pojawi się nowa maskotka, różowa błyszcząca świnka - cóż wygląd "oryginalny", bohater oklepany. Raczej nie zrobi takiego szału jak maskotki tepsy, te to można nawet traktować jako inwestycje - patrząc na ceny z allegro. Osobiście czekam na nowe produkty a nie tylko nowe nazwy lokat, szczególnie chodzi mi o IKE, czy konto maklerskie. Możliwości jako część dużego banku mają, a konkurencji na tym rynku prawie nie ma więc czemu nie przyciągnąć klienta w ten sposób? Przecież mają całą masę darmowej reklamy w telewizji, wystarczy dobrze przygotować spoty. Ot choćby coś w stylu, nie pracuj do 67 odkładaj z nami i ciesz się emeryturą już od 60tki... W sumie dziwie się, że banki tak słabo wykorzystują obecny spektakl medialny.

Podsumowanie - ale przecież 6,5% to i tak bardzo dobrze! Ja się na to piszę.

Dokładnie tak, 6,5%(mam w BGŻOptima 2,22 zł obecnie) to bardzo dobra oferta, szczególnie jeśli ktoś założył wcześniej konto, nic to nie kosztuje, jest darmowe, cennik się nie zmienił. A właśnie oto link do pdf z opisem promocji. Jak wspominałem w ostatnim wpisie, sam obecnie posiadam sporo kont i myślę nad zamknięciem części z nich. Szukałem obecnie oferty dobrego konta oszczędnościowego do przechowywania rezerwy na wszelki wypadek. Do tej pory robiłem to w Polbanku, jednak teraz wprowadzili kilka opłat których trzeba unikać. Oprocentowanie do tego jest słabsze, tak więc chyba właśnie dotrwałem do tej oferty, która mnie skusi i we wtorek wytransferuję środki oraz zamknę konto. Cóż teraz będę czekał nowych banków - w końcu start AliorSync co raz bliższy.

3 komentarze:

  1. Świetny artykuł. Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. BGŻOptima ma duży plus za wszystkie darmowe przelewy z konta. Czy wypłacasz raz czy kilka razy w miesiącu - nie ma żadnej prowizji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Każdy bank ma jakieś plusy, wręcz musi je mieć inaczej już by go nie było na rynku. Mnie jednak smuci, że bank skierowany strikte na oszczędzających ma tak mizerną ofertę. Miało się tego pojawić z czasem więcej ale jak na razie brak... np. gdzie IKE Lokaty z 6%+?

    OdpowiedzUsuń