poniedziałek, 13 października 2014

Tablet z BNP Paribas


Chyba najgorętszy temat ostatnich dniNieco zwlekałem aby móc poczytać co inni napiszą, teraz mogę się chyba pochwalić refleksem

Jak wielu innych 2 miesiące temu dowiedziałem się o akcji banku BNP Paribas, dla mnie jak i dla wielu innych akcja była prosta, mamy ileś tabletów i każdy kto założy konto póki aktywna jest strona promocyjna i spełni warunki dostanie tablet. Nie rozumiem jak bank mógł się tłumaczyć innym zapisem. W najlepszym wypadku zapisy były niejasne, nieprecyzyjne - czyli na naszą korzyść. Bank to chyba zrozumiał(lub po prostu ktoś się mocno nie popisał przy okazji tej akcji - o tym poniżej). Sam jednak e-mail z banku i zmianie decyzji nie był najmilszy - cóż Ci na górze już tak mają.

Złożyliśmy dwa wnioski jeden przeszedł?

Wraz z żoną założyliśmy po jednym koncie, spełniliśmy warunki na obu. Dla jasności opiszę oba przypadki: Żona: 13.08.2014 - zasilenie konta 1050.00 zł 18.08.2014 - przelew z banku na inne konto 454.80 zł 26.08.2014 - zakupy za 418 zł w Leroy Merlin 10.10.2014 - otrzymała taki e-mail e-mail przyszedł wcześniej niż info do mnie, że tabletu nie dostanę email z bnp paribas przyznanie nagrody tablet ja: 13.08.2014 - zasilenie konta 1050.00 zł 22.08.2014 - transakcja kartą na 8.72 zł 26.08.2014 - zakupy za 629 zł w Leroy Merlin e-mail jaki otrzymałem z banku to ten, który pokazują wszyscy, czyli o nie przyznaniu nagrody. E-mail otrzymałem 9.10. Następnie po burzy w mediach(głównie internecie). Otrzymałem info, że tablet jednak otrzymam. Jestem ciekaw czy faktycznie żona załapała się na wygraną, czy tak jak część innych osób nie otrzymała @ o braku nagrody, nie otrzymała @ o zmianie decyzji tak by wizerunkowo wyglądało to lepiej. Swoją drogą to i tak wygląda na jakieś testy. Coś w stylu wyślijmy @ do połowy tych którzy nie otrzymają tabletu zobaczmy co zrobią.

Czyżby data 26.08 była graniczną dla tabletów? Wątpię

Jak w tytule - czyżby każdy kto zrobił zakupy przed 26.08 otrzymał tablet? Nie! Dlatego wg mnie w tym banku dzieje się bardzo źle. Takie błędy mogą mieć miejsce w jakimś małym sklepie internetowym, gdzie do zakupów powyżej 100 zł dodają upominek ale nie w banku!? Jeszcze do tego pokrętne tłumaczenie się, że to jednak nie my tylko oni mają rację. Cóż ciekawe co będzie za rok gdy będą łączyć się z BGŻ - mam tu kredyt hipoteczny - już się nie mogę doczekać :/

Reklamacja

Powiem szczerze, że nie liczyłem na tablet po otrzymaniu @, ani dla siebie ani dla żony. Miałem zamiar zamknąć konto i tyle. Po otrzymaniu nagrody przez żonę miałem jednak zamiar złożyć reklamację nawet nie po to aby dostać tablet - ale dla wprawy i zasady. Teraz jednak skoro i ja mam otrzymać tablet to chyba nie ma sensu się w to bawić.

6 komentarzy:

 1. szkoda gadać naciągają nas na każdym kroku, robią wszystko byle by założyć konto i zarabiać na naszych piniądzach :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu tyle osób działa tam impulsywnie. W takich sytuacjach potrzeba odrobiny cierpliwości i składania reklamacji do upadłego :)

  Nie było opcji, żeby bank przy tym regulaminie wywinął się z rozdania tabletów osobom, które złożyły wniosek przez stronę z tabletem i dokonaniu wymaganych płatności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ oczywiście, że mógłby - np upaść :) Powiedzmy z powodu 2 mln tabletów :)

   Usuń
 3. Mają pieniądze na przejęcie BGŻ, wiec chyba im to nie grozi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, także jestem tego zdania... Bez dwóch zdań.

   Usuń